Σύλλογος Αγ. Δημητρίου, Αλμυρού

Έγκριση αγροτικής οδοποιίας οικισμού Αγίου Δημητρίου της Τ.Κ. Αχιλλείου Δήμου Αλμυρού

2014-12-17 10:20

Με την δημοσίευση της 4ης πρόσκλησης για ένταξη έργων στο πρόγραμμα «Αλέξανδρος Μπαλτατζής» του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων η οποία δημοσιεύθηκε στις 2 Οκτωβρίου 2014, ξεκίνησε ένας αγώνας για την ένταξη έργων αγροτικής οδοποιϊας στον οικισμό μας την οποία και προωθήσαμε ως σύλλογος με κάθε δυνατό τρόπο.

Ο Δήμαρχος κ. Εσερίδης, επισκέφτηκε τον οικισμό και συμφώνησε να προταθούν έργα του οικισμού μας στο Πρόγραμμα «Αλέξανδρος Μπαλτατζής»,  για χρηματοδότηση απο ευρωπαϊκά κονδύλια.

Με απόφαση Δημοτικού Συμβουλίου αποφασίστηκε η ένταξη του έργου  «Αγροτική οδοποιία περιοχών Ο.Π.Α.Α.Χ. - Αγροτική οδοποιία οικισµού Αγίου ∆ηµητρίου της Τ.Κ. Αχιλλείου ∆ήµου Αλµυρού» συνολικού προϋπολογισµού 419.000,00 ευρώ συµπεριλαµβανοµένου του Φ.Π.Α. 23%.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο καθώς και τους συνεργάτες του για την άψογη συνεργασία που είχαμε και ευχόμαστε για άμεσα και θετικά αποτελέσματα.

Έγκριση μελέτης αγροτικής οδοποιίας.pdf (124670)

Πίσω